לידה רגילה

מיה התקשרה. שירדו המים . אמרתי להם שהמלצה הרפואית היא לגשת לחדר לידה.

מיה אומרת שהיא עייפה 4 בבוקר. אחרי בירור איתם המים נקיים בטפטוף הם מחליטים לחזור לישון כי עד שיגיעו לחדר לידה תהיה השעה 6 בבוקר. בשעה 7 בבוקר יש חילוף משמרות וסביר להניח שיחכו זמן רב עד הבדיקה לחזור לישון.

בשעה 8בערך החליטו לנסוע לחדר לידה. בדיקות לאט, לאט . דופק בסדר , צוואר אחורי קשה . אין כלום . ב8 וחצי קפה  וארוחת בוקר. במשך היום החליטו על התערבויות קטנות ועדינות. המשקה של נאולי , קצת אוסטאופתיה, רפלקסולוגיה  קצת הומאופתיה קצת כל מיניי. ולנוח.

בערב כבר הייתה פעילות רחמית. הינו אופטימיים. מוניטור תקין. הלכנו כולנו לישון. בערך…

ב3 בבוקר מיה התעוררה שכואב לה. שמחנו נורא….

5 וחצי בבוקר יום חמישי התקשרה שכבר צריכה לנשום עם הצירים. ב 8 נכנסה לחדר לידה עם צירים יפים כל 4-5 דקות. פתיחה של…. קצה אצבע….קצת מייאש…

לא התייאשנו.

רופא צעיר , ה"ילד" אמר שחייבים מוניטור כל הזמן. ניסינו עוד קצת מוניטור חיצוני. תפס כל הזמן את הדופק של מיה. מוניטור פנימי. הצירים מתחזקים.

המיילדת נלי הציעה בפתיחה של 2 ס"מ טובים, והיא לא נדיבה… לעשות סטריפינג. הסטריפינג הוסיף עוד 2 ס"מ טובים.

קרוב לעוד שעה. מקלחות, מסז'ים ובעיקר הרבה אאאאאאא, צלילים עמוקים ודיבורים עם הקטנה. והצירים מתחזקים מאד.

מיה הסכימה שנמשוך עוד ס"מ ז"א אולי עוד חצי שעה אולי עוד 6 צירים. ספרנו אותם. שרנו אותם , רקדנו אותם….

ב14:30 התחילו נוזלים בשביל אפידורל. היגיע המרדים שנראה כמו ליצן, משקפיים מרובעות, זקנקן וכובע של כובסת גדול. הסתכל ואמר במבטא רוסי כבד :"אהה,, אני מבין.."

5 ס"מ!!! בשעה 15:30 אפידורל, הדופק קצת ירד, נגה המיילדת המופלאה התחילה לנענע את מיה ולהעביר אותה צד. הדופק התייצב.

וכך מיד, דימום פתיחה 8 ס"מ ועוד טיפה ופתיחה גמורה!!! ב15:50 התארגנו ללידה. זהו 3-4 צירים והקטנה בחוץ. איזה תותחית מיה!!!!

בלי אף קרע. מזל טוב קטנה אהובה. האושר גדול….

כמה מחשבות על הלידה הזו ומה אפשר ללמוד ממנה:

ירידת מים בטפטוף או בכל דרך אחרת על פי ההנחיות בפרוטוקול מחייבת התארגנות סבירה- לא בלחץ והגעה תוך מספר שעות מועט לחדר לידה. מיה החליטה להישאר לנוח עוד כמה שעות בבית משום שיתכן מצב שבו גם הגעה לחדר לידה לא תתאפשר בדיקה מהירה משום שאם אין צירים וחדר לידה עמוס וזו שעת חילופי משמרות קיימת אפשרות סבירה שבה תהיה המתנה ארוכה.

מיה החליטה לחכות שהצירים יתפתחו מעצמם ואכן כך היה. מיה הייתה רגועה לאורך כל הלידה. היא ידעה שאם היא תרגיש שהיא צריכה מנוחה ותרצה אפידורל זה מה שהיא תעשה.